Rezervovať

Ideálna lyžovačka pre rodiny s deťmi? Vybehnite z terasy priamo na svah

rodina na lyžovačke

Nekonečné obúvanie lyžiarok, rodinná naháňačka na svahu aj sľúbené hranolčeky na obed za odmenu. Ak milujete lyžovanie či snowboardovanie, lyžovačka s deťmi na Slovensku je určite neoddeliteľnou súčasťou každej vašej zimy. Doprajte si spolu s vašimi najmenšími zimný pobyt na Liptove a vyskúšajte desiatky nových zjazdoviek. 

dieťa s mamou na lyžiach

Podtatranský región ponúka množstvo lyžiarskych stredísk s desiatkami zjazdoviek, ktoré sú ideálne pre úplných začiatočníkov, mierne pokročilých aj majstrov – lyžiarov. Viaceré svahy sú ako stvorené aj na úplne prvé postavenie sa na lyže či snowboard, s ktorým radi pomôžu aj milí a skúsení inštruktori. V našom blogu vám poradíme, čo by správnemu rodinnému lyžiarskemu stredisku nemalo chýbať, pozreli sme sa aj na to, ktoré liptovské zjazdovky sú skvelé pre rodiny s deťmi.

Lyžovačka na Slovensku s deťmi? Nesmú chýbať tieto atrakcie

Najlepšia lyžovačka na Slovensku je tá, počas ktorej si okrem športového výkonu užijete aj zábavné momenty. Najmä pre detských lyžiarov je dôležité príjemné prostredie plné originálnych aktivít. Predtým, ako sa niekam vyberiete, si naštudujte, aké služby lyžiarske stredisko ponúka. V ideálnom prípade by mu nemali chýbať tieto vlastnosti:

 • Požičovňa a servis výstroje. Deťom sa častokrát neoplatí kupovať vlastnú výstroj, ak ju však aj máte, servis po ruke sa vždy hodí.
 • Detský svah. Najmä pri prvom postavení sa na lyže či snowboard je ideálny plytký svah vyhradený špeciálne pre začiatočníkov s vlastným vlekom.
 • Lyžiarska škola. Chcete, aby vašim deťom dali niekoľko rád aj profesionáli? Alebo si jednoducho túžite užiť aj pol hodinku lyžovačky len pre seba? Lyžiarska škola s príjemnými inštruktormi vybaví obe tieto veci naraz. 
 • Zábavné atrakcie. Poznáte to – pásový vlek, nafukovacie prekážky, detská hudba, snowtubing či interiérové detské ihrisko. Deti milujú zábavu a určite vydržia dlhšie na svahu strediska, ktoré im ponúkne viacero oživení lyžovačky.
 • Gasto možnosti. Aj vy sľubujete malým lyžiarom za odmenu hranolčeky či parené buchty? Ideálny svah pre deti by mal mať aj bohaté gastro možnosti s detským menu a dostatočnou kapacitou na sedenie, kde načerpáte sily na pokračovanie lyžovačky.
snowtubing

Má tieto vlastnosti aj vaše vyhliadnuté lyžiarske stredisko? Poďme sa pozrieť na tie najlepšie na Liptove, ktoré väčšinu týchto požiadaviek spĺňajú. Mnohé vedia dokonca ponúknuť oveľa viac.

5 lyžiarskych stredísk na Liptove, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi

Nezanedbajte prípravy na váš zimný rodinný pobyt či jednodňovú lyžovačku na Liptove. Prehliadnite si zoznam najobľúbenejších lyžiarskych stredísk pre rodiny s deťmi a vyberte si to, ktoré vás očarí najviac. V prípade pobytov môžete vyskúšať hneď niekoľko z nich. A ak plánujete kúpu viacdňových skipasov, informujte sa okrem cien aj o ich prenosnosti; ak si totiž  napríklad kúpite trojdňový lístok v stredisku Malinô Brdo, platí vám okrem tunajších zjazdoviek aj na tých v Donovaloch.

     1. Park Snow Donovaly

 • Požičovňa a servis ✔️
 • Lyžiarska škola ✔️
 • Detské atrakcie ✔️
 • Gasto možnosti ✔️
 • Vzdialenosť od Demänová Rezortu: 51 kilometrov

 

Donovaly patria medzi najznámejšie lyžiarske strediská na Slovensku a môžu sa pochváliť jedenástimi kilometrami zjazdoviek v dvoch areáloch – Záhradište a Nová hoľa. Práve prvý spomínaný je ideálny pre začiatočníkov a mierne pokročilých. V srdci lyžiarskeho strediska sa nachádza najväčší detský zimný zábavný park v strednej Európe, vybavený deviatimi posuvnými pásmi, kolotočom ideálnym na výučbu lyžovania aj lyžiarskou škôlkou. Tešiť sa môžete aj na zábavnú snehovú šou a jazdu v snežnom vláčiku, nechýba ani požičovňa lyží a snowboardov a množstvo reštaurácii a bufetov.

Donovaly - večerné lyžovanie

      2. Malinô Brdo

 • Požičovňa a servis ✔️
 • Lyžiarska škola ✔️
 • Detské atrakcie ❌
 • Gasto možnosti ✔️
 • Vzdialenosť od Demänová Rezortu: 30 kilometrov

 

Lyžiarske stredisko na úpätí pohoria Veľká Fatra má takmer jedenásť kilometrov upravovaných zjazdoviek. Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo, odkiaľ premáva na Malinô Brdo v prvom úseku osemmiestna kabínková lanovka a v druhom štvorsedačka, alternatívou sú aj viaceré vleky. Súčasťou strediska je aj lyžiarska škola, servis a požičovňa príslušenstva aj úschovňa vecí, nechýbajú ani viaceré reštaurácie a bufety. Pred lyžovačkou sa oplatí pozrieť si kalendár podujatí, napríklad v strede februára sa v stredisku koná zimná šou s množstvom detských atrakcii a súťaží.

      3. SKI Centrum Demänová

 • Požičovňa a servis ✔️
 • Lyžiarska škola ✔️
 • Detské atrakcie ✔️
 • Gasto možnosti ✔️
 • Vzdialenosť od Demänová Rezortu: 0 kilometrov

 

Ľahká aj stredne ťažká zjazdovka, oddelená detská lyžiarska zóna aj bežkárska trať. SKI Centrum Demänová je súčasťou komplexu Demänová Rezort a ponúka ideálne miesto na lyžovanie pre ubytované aj neubytované rodiny s deťmi. Tešiť sa môžete na bezplatné parkovisko, večerné lyžovanie aj skupinové alebo individuálne lekcie s našimi inštruktormi z lyžiarskej školy Smile. Hneď pri svahu nájdete aj požičovňu a servis lyží a snowboardov, obed, varené víno či dezert si môžete dopriať v snack bare na svahu alebo neďalekej reštaurácii Pinus. A čo detské atrakcie? Po úspešnej lyžovačke vaši najmenší určite radi vyskúšajú snowtubing či klzisko, nechýba ani sezónny detský animačný program.

SKI Centrum Demänová

Z postele priamo na svah – prečo nie?

Bývate u nás alebo zvažujete rezerváciu ubytovania v Demänová Rezorte? Máme pre vás skvelú správu. V rámci pobytu u nás získavate trojhodinový denný skipas na rezortný svah na každý deň pobytu grátis. Svah sa navyše nachádza pod oknami a terasami našich apartmánov. Skúste si to predstaviť – doprajete si rannú kávu a vybehnete z izby priamo na lyžovačku! Alebo si  vyložíte nohy na terase a budete sledovať, ako sa priamo pod vami učia vaše deti lyžovať s inštruktorom. Ideálne, nie? Okrem toho majú naši hostia 50 % zľavu na večerné lyžovanie a skibusy do vybraných veľkých lyžiarskych stredísk grátis.

      4. Jasná

 • Požičovňa a servis ✔️
 • Lyžiarska škola ✔️
 • Detské atrakcie ❌
 • Gasto možnosti ✔️
 • Vzdialenosť od Demänová Rezortu: 13 kilometrov (pre našich hostí skibus grátis)

 

Keď už budete na Liptove, rozhodne by ste nemali prehliadnuť najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku v Jasnej. Dominantou strediska je vrchol Chopok s reštauráciou s panoramatickou terasou. Stredisko sa rozprestiera na dvoch stranách tohto kopca v dvoch regiónoch; na severe v tom liptovskom, na juhu na Horehroní. V Jasnej nájdete takmer 46 kilometrov zjazdoviek rôznych náročností a dĺžok a až 27 rôznych dopravných zariadení, ako sú kabínky, lanovky a vleky, z ktorých je 11 vhodných pre deti. Od nás sa do Jasnej navyše dostanete aj bez auta; nasadnite v našom rezorte na bezplatný ski bus smer Jasná a užite si lyžovačku, na ktorú vy ani najmenší lyžiari len tak ľahko nezabudnete.

      5. Opalisko – Závažná Poruba

 • Požičovňa a servis ✔️
 • Lyžiarska škola ✔️
 • Detské atrakcie ✔️
 • Gasto možnosti ✔️
 • Vzdialenosť od Demänová Rezortu: 11 kilometrov

 

Nízke Tatry, vrchol Poludnica – presne tu sa nachádza lyžiarske stredisko Opalisko. Toto menšie stredisko sa môže pochváliť jednou dvojsedačkovou lanovkou a štyrmi vlekmi, zjazdovky sú červené a modré. Okrem gastro možností je veľkou výhodou Opaliska detský areál; nájdete tu sánkarsku a snowtubingovú dráhu, prírodné klzisko, lyžiarsku aj snowboardovú školu aj škôlku, požičovňu a servis športového vybavenia.

Lyžovačka a wellness na Slovensku v Demänovej

Je vaša lyžovačka, ktorú ponúka stredné Slovensko, už naplánovaná? Zostáva vám teda ešte vybrať ubytovanie. Pre pobyty s deťmi sú ideálne najmä dostatočne veľké izby s vlastnou kuchyňou a kúpeľňou, aké vie ponúknuť aj Demänová Rezort. Za vyskúšanie stojí napríklad priestranný Apartmán Smart Family či Apartmán Family View

Apartmán Smart Family

Okrem spomínaných skipasov a skibusov získavate navyše k pobytu u nás aj minimálne jeden vstup grátis do rezortného wellness centra a v prípade dohody aj Liptov Region Card, s ktorou máte 30 % zľavu na skipasy vo vybraných strediskách. Nezabúdajte na to, že ideálna lyžovačka na Slovensku si vyžaduje aj ideálne ubytovanie. Rozhodnite sa, či je pre vás najvhodnejšia chata, hotel alebo apartmán a spravte si priamu rezerváciu ešte dnes.