Rezervovať

Wellness pobyt pre seniorov na Liptove

pár seniorov

Na cestovanie a spoznávanie krás Slovenska neexistuje nesprávny vek – objavovanie očarujúcej prírody a rôznorodých atrakcií si vedia užiť všetci, od najmenších detičiek až po seniorov. Plánujete víkendový wellness pobyt s celou rodinou vrátane starých rodičov? Alebo chcete rodičom darovať na Vianoce či výročie svadby poukaz na wellness pobyt pre seniorov na Slovensku? Nemusíte sa obávať, možností sú desiatky. V našom blogu sme sa pozreli na to, čo je pri cestovaní starších ľudí kľúčové, aké vlastnosti by malo mať ideálne ubytovanie aj prečo je jednou z najlepších lokalít práve Liptov.

 

seniori v prírode

Ako vybrať typ pobytu pre rodičov či starých rodičov?

Víkend vo vírivke a na masážach, príjemný oddychový pobyt plný pohodových prechádzok v prírode či akčná dovolenka so športovými aktivitami a adrenalínovými zážitkami. Každý sme iný, a na to treba prihliadať aj pri výbere pobytu pre seniorov. Aké majú vaši blízki záľuby? Uprednostnia ničnerobenie alebo výlet na elektrobicykloch? Všímajte si, čo môžu ponúknuť konkrétne oblasti Slovenska. Napríklad na Liptove nájdete takú širokú škálu rôznych možností a aktivít, že si seniori až po príchode budú môcť vybrať, na čo vlastne majú náladu.

Wellness pobyty pre seniorov? 5 tipov, čo by nemalo chýbať tomu správnemu ubytovaniu

Či už si plánujete prenajať veľkú rodinnú chatu pre celú rodinu, alebo si pre romantický wellness pobyt pre dvoch (pre vašich rodičov či starých rodičov) vyberiete skôr penzión alebo hotel, ideálne ubytovanie by malo spĺňať hneď niekoľko podmienok. Okrem všeobecných rád treba brať samozrejme do úvahy aj konkrétne osobné preferencie a zdravotné možnosti vašich blízkych, aby si mohli pobyt pre dvoch s wellness užiť naozaj naplno.

1. Jednoduché cestovanie

Ak sa vaši rodičia zavezú na výlet sami vlastným autom, všímajte si pri výbere ubytovania blízkosť parkoviska od izby či chatky. V prípade, že pricestujú vlakom, by ubytovanie nemali mať ďaleko od stanice. Máte trochu času a nie je to ďaleko? Ponúknite sa, že ich na masážny pobyt pre dvoch osobne zaveziete.

2. Možnosti stravovania

Uprednostnia vaši blízki možnosť sami si uvariť alebo bude pre nich ideálnejšia skôr polpenzia či plná penzia? V prvom prípade by v blízkom okolí ubytovania nemal chýbať obchod a reštaurácia, v tom druhom nezabudnite preskúmať ponuku jedál. V prípade, že majú vaši blízki špecifické stravovacie požiadavky či diéty, zistite možnosti v okolí ubytovania a prediskutujte s nimi, ktorá možnosť stravovania bude pre nich najlepšia.

3. Prístupnosť a priestrannosť izby

Úzke priestory, kúpeľňa bez oporných rúčok, vysoké prahy či strmé schodisko. Pred výberom konkrétneho ubytovania by ste mali brať do úvahy aj zdravotné možnosti a pohyblivosť vašich starších blízkych. Izba, v ktorej strávia svoj romantický wellness pobyt pre 2 osoby, by mala byť útulná, no zároveň aj bezpečná s nízkym rizikom úrazu.

4. Vzdialenosť dôležitých miest

Pre seniorov je aj na dovolenke ideálne, ak majú neďaleko svojho pobytu miesta ako je obchod, lekáreň či nemocnica. Vždy sa predsa môže stať, že doma zabudnú škatuľku s liekmi alebo budú potrebovať niečo, čo neočakávali.

5. Keď nie wellness, aspoň vírivka či masáže

Čo by to bol za wellness pobyt bez oddychu v saune či vírivke? Ak aj vaši blízki uprednostňujú akčné dni, športové aktivity a turistiku, večer vo wellnesse im pomôže dopriať si zaslúžený oddych. Hľadajte preto ubytovanie, ktoré má wellness centrum alebo aspoň vírivku či možnosť masáží.

sauna

Senior wellness pobyty? Vyberte si Demänovú

Útulné apartmány v očarujúcom rezorte s hotelovými službami – to je náš Demänová Rezort na Liptove. Spĺňa všetky vyššie spomínané podmienky; ponúka bezplatné parkovisko priamo pri jednotlivých budovách s apartmánmi, ktoré si môžete vybrať podľa ich vybavenia aj dostupnosti. Pre seniorov by sme odporúčali napríklad bezpečný priestranný Apartmán Smart či rozľahlejší Apartmán Plus. Ak sa chystáte na výlet celá rodina, vyskúšať môžete napríklad dvojposchodový Apartmán Family View alebo väčší Apartmán Family Lux s dvomi kúpeľňami.

Poukazy na wellness pobyt s rôznymi stravovacími možnosťami

Odporúčame vám prehliadnuť si naše darčekové pobytové poukazy, kde si môžete vybrať pobyty s plnou penziou, polpenziou aj celkom bez stravovania. Priamo v rezorte sa nachádza reštaurácia Pinus, indická reštaurácia Safran aj obchodík Kriváň. Viaceré akciové balíčky navyše obsahujú fľašu vína na izbe, zľavy na masáže aj neobmedzený vstup do wellness. Okrem rôznych aktivít a prírodných krás sú autom do pár minút dostupné aj obchody s potravinami (3,6 km), lekáreň (3,8 km) a nemocnica (4,6 km).

Destinácie a aktivity pre seniorov na Liptove

Ako sme už spomínali, máloktorý slovenský región vie ponúknuť takú širokú škálu rôznorodých aktivít ako Liptov. Ak preto hľadáte wellness pobyt, ktorý vám umožní spoznať Slovensko, konkrétne Nízke či Vysoké Tatry, odporúčame túto lokalitu. Liptov je pre wellness pobyt aj pre seniorov ako stvorený. Môžu si to dosýta užiť prechádzky v prírode, oddych vo vírivkách, spoznávanie pamiatok aj vyskúšať rôzne športové a adrenalínové aktivity.

Krátke túry a prechádzky v okolí

Príjemný rovný terén, očarujúca príroda a atmosféra plná pokoja a ticha. Okrem náročnejších vysokohorských túr ponúka liptovských región aj množstvo kratších prechádzok a turistík, ktoré sú ako stvorené pre starších. So seniormi sa môžete vybrať napríklad na Chatu Magurku, kam vedie príjemná asfaltová cesta s minimálnym prevýšením, či prejsť sa Žiarskou dolinou až k Žiarskej chate. Obe tieto ľahké turistiky začínajú neďaleko od rezortu v Demänovej a ich trasy sú kratšie ako päť kilometrov. Na prechádzku je tiež ideálna Jánska, Kvačianska či Prosiecka dolina.

pani so psom

Wellness, vírivky, masáže

Návštevníci majú k dispozícii priamo v rezorte wellness centrum s viacerými saunami, oddychovou miestnosťou aj vírivkou, ku každému pobytu automaticky získajú minimálne jeden vstup grátis. Vybrať si môžu aj zo širokej ponuky masáží; od tradičnej celotelovej cez antistresové masáže až po aromaterapiu. A ak by vaši blízki chceli ešte viac wellness oddychu, neďaleko nášho rezortu nájdu aj Kúpele Lúčky a aquaparky Bešeňová a Tatralandia, ktorých ponuka sáun, víriviek a procedúr je skutočne široká.

Spoznávanie historických, kultúrnych aj prírodných pamiatok

V liptovskom regióne nájdeme aj desiatky pamiatok rôznych druhov, ktoré sa oplatí vidieť. Vaši príbuzní si môžu spraviť výlet napríklad do dedinky Vlkolínec, ktorá je vďaka svojej architektúre svetovým unikátom, či do múzea liptovskej dediny v Pribyline. Očariť ich môžu aj jaskyne, ktorých je tu viac, spomenieme napríklad Stanišovskú jaskyňu, Demänovskú ľadovú jaskyňu a Demänovskú jaskyňu slobody. Za návštevu rozhodne stojí aj keltský archeoskanzen Havránok či drevený artikulárny kostol v Svätom Kríži. Odporúčame aj výlet do Liptovského Mikuláša, kde nájdete napríklad Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Múzeum Janka Kráľa a Galériu Kolomana Sokola.

Šport aj adrenalín

Milujú vaši rodičia či starí rodičia aj napriek svojmu veku rôzne športové aktivity? Na Liptove sa im rozhodne bude páčiť. V zimných mesiacoch si môžu užiť lyžovačku na našom rezortnom svahu, ale aj v neďalekej Jasnej či Donovaloch. V teplejších obdobiach roka sa zas môžu vybrať na náročnejšiu túru či pohodový výlet na bicykloch alebo elektrobicykloch, ktoré sa v našom rezorte dajú požičať. Liptov ponúka naozaj širokú škálu možností – od letu balónom cez rafting až po minigolf. Odvážnejší seniori sa môžu nasmiať aj v simulátoroch voľného pádu pri Liptovskom mikuláši, na bobovej dráhe v Pavčinej Lehote či na motokárach.

seniori na bicykloch

Hľadáte zážitkové či oddychové pobyty pre seniorov na Slovensku? Doprajte im nezabudnuteľný zážitok a vyberte sa spolu s nimi k nám. Stavíme sa, že na to budete ešte dlho spomínať.