Rezervovať

Ako a kde stráviť víkendový wellness pobyt na Slovensku?

welness

Plánujete romantický víkendový wellness pobyt na Slovensku pre dvoch? Chystáte sa na krátku oddychovú dovolenku s kamarátmi? Alebo chcete zobrať deti na predĺžený víkend do prírody? Nech je akékoľvek ročné obdobie, oddýchnuť si od stereotypu nikdy nie je na škodu. Zoberte vašich najbližších na pár dní do prírody a strávte s nimi príjemné chvíle, na ktoré inokedy nie je čas. Môžete si dopriať spoločnú prechádzku či turistiku, užiť si wellness aj vyskúšať adrenalínovejšie zážitky. Nechce sa vám hľadať a plánovať, ako a kde stráviť wellness víkend? Pripravili sme pre vás kompletný univerzálny víkendový program.

areál rezortu

Víkendové wellness pobyty na Liptove – program na tri dni

Bohaté možnosti turistiky, prechádzok v prírode, cyklistiky, kúpania aj nevšedných zážitkov – len málo lokalít na Slovensku vie ponúknuť takú rôznorodosť aktivít ako Liptov. Bez ohľadu na to, či sa chystáte na romantický wellness víkend pre dvoch, dovolenku s najmladšími aj najstaršími členmi rodiny alebo výlet s priateľmi, liptovský región vám ponúka desiatky možností. Chcete sa inšpirovať, alebo sa vám jednoducho vôbec nechce plánovať víkendové aktivity? Zostavili sme pre vás univerzálny program na celý víkend. Môžete sa tešiť napríklad na:

  • Bobovú dráhu v Pavčinej Lehote
  • Jánsku dolinu
  • Stanišovskú jaskyňu
  • Park miniatúr
  • Kúpanie v aquaparku
  • Kontaktnú ZOO
  • Mlyny v Kvačianskej doline

Upravte si program podľa vašich predstáv

Užiť si program môžete rovnako počas všetkých mesiacov roka. Plán výletov je vhodný aj pre rodiny s deťmi či seniorov, neváhajte si ho však upraviť podľa vašich osobných preferencií. Milovníci športu a turistiky môžu napríklad zaradiť viac vonkajších aktivít. Ak si, naopak, predstavujete váš víkendový wellness pobyt pre 2 osoby skôr s vyloženými nohami a knihou v ruke, niektoré časti nášho programu jednoducho vyšrktnite.

Demänová Rezort - žena s knihou

Piatok – bobová dráha a spoločný večer

Pricestujete na Liptov v piatok po práci? Začnite váš víkendový pobyt s deťmi či bez detí na Slovensku dávkou zábavy. 

Pavčina Lehota

Priamo v srdci Liptova leží obec Pavčina Lehota, vzdialená od Demänová Rezortu necelé štyri kilometre. Práve v nej nájdete najstrmšiu bobovú dráhu na Slovensku. Netreba sa však vôbec báť, dráha je vhodná pre dospelých aj deti od 7 rokov. V areáli Žiarce môžete tiež vyskúšať terénne štvorkolky, obriu hojdačku či dokonca let balónom, najmenších určite poteší aj nafukovacia prekážková dráha či trampolíny. Nanešťastie, bobová dráha je otvorená len od júla do októbra, v ostatných mesiacoch môžete začať dovolenku v Pavčinej lehote príjemnou podvečernou prechádzkou

Chutná večera a spoločný relax

Po zábave a prvom kontakte s liptovskou prírodou si doprajte dobrú večeru a spoločný večer. Ak sa rozhodnete stráviť víkendový wellness pobyt v chatke či apartmáne, môžete si niečo uvariť, alebo vyskúšať výborné menu v reštaurácii Pinus či indickej reštaurácii Safran. Prvý večer víkendu je ideálny na spoločenské hry s deťmi, celou rodinou či kamarátmi v priestrannej obývačke niektorého z našich apartmánov, ale aj romantické chvíle s pohárom vína v ruke na súkromnej terase s výhľadom na tatranské štíty. Vychutnajte si spoločný čas a nezabudnite sa dobre vyspať, aby ste si mohli aj ďalšie dni vášho pobytu užiť naplno.

jedlo - Pinus

Sobota – prechádzka, jaskyňa, adrenalín aj kúpanie

Všetci účastníci wellness víkendu oddýchnutí? Môžeme sa teda vybrať na ďalšie spoznávanie liptovskej prírody. 

Jánska dolina a jej atrakcie

Sobotný program vám odporúčame začať prechádzkou v Jánskej doline. Auto môžete nechať na parkovisku v obci Liptovský Ján, kam je to z nášho rezortu len 12 kilometrov, bez problémov sa sem dostanete aj autobusom. Lákavým cieľom asi hodinovej prechádzky dolinou pomedzi ponory a pramene je Stanišovská jaskyňa. Ide o jedinú celoročne prístupnú jaskyňu na Liptove, kde vás čaká 410 metrov sprístupnenej trasy. Podzemným svetom vás prevedú jaskyniari, zážitok doplní čelová lampa, ktorú dostane každý návštevník pri vstupe.

Vašu prechádzku naspäť Jánskou dolinou môže oživiť aj Park MINI Slovensko, popri ktorom budete prechádzať a kde si môžete pozrieť 23 miniatúr slovenských kultúrnych pamiatok. Ak výletujete s deťmi, v Liptovskom Jáne by ste nemali prehliadnuť ani originálnu interaktívnu expozíciu Mincovníčkovo, ktorá vás zoznámi s príbehom života mince.

Wellness a kúpanie

Doprajte si po spoznávaní liptovskej prírody zaslúžený oddych. Čo by to bol za víkendový wellness pobyt bez wellnessu, všakže? Súčasťou Demänová Rezortu je aj rezortné wellness centrum, do ktorého získavate k pobytu aspoň jeden vstup grátis. Tešiť sa môžete na vírivku, suchú fínsku, parnú aj infra saunu, nechýba ani ľadová sprcha a ochladzovací kúpeľ. Poobedný relax odporúčame zavŕšiť niektorou z našej širokej ponuky masáží – môžete si vybrať antistresovú, čokoládovú, medovú aj mnoho ďalších.

čokoládová masáž

Liptov sa môže pochváliť aj viacerými obľúbenými aquaparkmi, ktoré tiež rozhodne stoja za návštevu. Cestou z Liptovského Jána sa môžete zastaviť v Bešeňovej či Tatralandii a užiť si zábavu na toboganoch aj relax vo vírivkách. Nájdete tu aj plavecké bazény, detské atrakcie či sezónne animačné programy. Ak by ste chceli stihnúť ešte ďalšie sobotné aktivity, neprehliadnite ani kontaktnú ZOO a adrenalínovú Hurricane Factory, ktoré sa nachádzajú hneď vedľa najväčšieho aquaparku na Slovensku Tatralandia.

Nedeľa – zážitkové dopoludnie a rozlúčková túra

Napriek tomu, že vás čaká posledný deň výletu, netreba mať hlavu v smútku. Aj nedeľa je dňom, ktorý si môžete spolu naplno užiť. 

Dopoludnie v Demänová Rezorte

Či už sa rozhodnete bývať u nás alebo nie, atrakcie, ktoré ponúka rezort, by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Ak vás na víkendovom wellness pobyte sprevádzajú aj deti, môžu sa v nedeľu doobeda vyblázniť v zábavnom centre; okrem preliezačiek a šmykľaviek u nás nájdete aj 3D bludisko, mini zipline, trampolíny či skákací hrad. Navštíviť môžete aj mini ZOO, dospelých určite poteší lezecká stena či zimná bežkárska trať aj s požičovňou príslušenstva. Pred príchodom si nezabudnite prezrieť náš sezónny animačný program.

animačný program

Zlatý klinec víkendu – Kvačianska dolina

Po dobrom obede sa môžete vybrať na prechádzku do Kvačianskej doliny. Nenáročná trať začína na parkovisku v Kvačanoch, ktoré je od nášho rezortu vzdialené iba 20 kilometrov. Čaká vás asi hodinová prechádzka v príjemnom horskom prostredí plná výhľadov na dolinu, skalných útvarov a roklín. Cieľom trasy sú Mlyny Oblazy, ktoré si určite zamilujete aj vy. V rozprávkovom prostredí môžete načerpať energiu na cestu späť, ale aj spoznať históriu týchto kultúrnych pamiatok.

Wellness pobyt na víkend? Začnite rezerváciou ubytovania

Očaril vás náš program? Vôbec sa vám nečudujeme. Víkendové wellness pobyty na Slovensku pre dvoch, väčšiu partiu i menšiu rodinku s deťmi sa však nezaobídu predovšetkým bez príjemného ubytovania. Skvelým miestom, ktoré vám okrem priestranných pohodlných izieb, rezortných výhod a dostupných cien ponúkne aj ideálnu polohu v rámci liptovského regiónu, je náš Demänová Rezort. Neváhajte a objednate si niektorý z našich apartmánov či chát ešte dnes. Už teraz sa tak budete môcť tešiť na všetky benefity priamej rezervácie.