Rezervovať

Ako stráviť dovolenku s bábätkom? Vyskúšajte baby-friendly hotel

bábätko s mamou v bazéne

Cestovanie s najmenšími je veľkou výzvou pre rodičov – začiatočníkov, ale aj pre rodiny s viacerými deťmi. Vybrať to správne baby friendly ubytovanie na Slovensku nie je vôbec jednoduché, okrem zariadenia apartmánu je dôležité zvoliť aj správnu lokalitu a myslieť na možnosti aktivít v prípade dažďa. Chcete, aby bola vaša dovolenka s deťmi na Slovensku dokonalá, plná absolútneho pohodlia a zážitkov v prírode? Vyberte sa na Liptov. Tento región je pre výlety s najmenšími i väčšími deťmi ako stvorený. Poradíme vám, podľa čoho vybrať ten správny detský hotel, na čo by ste pri dovolenke s bábätkami nemali zabudnúť aj kam na výlet s deťmi v okolí Demänovej.

Dieťatko v postieľke

Čo by nemalo chýbať ideálnemu ubytovaniu či hotelu pre deti?

Pamätáte si ešte, ako vám pri cestovaní bez detí stačilo nájsť čisté ubytovanie za dostupnú cenu v dobrej lokalite? Teraz si musíte okrem dizajnu apartmánu všímať mnoho ďalších vecí. Potreby každej rodiny sú jedinečné, celkovo by však žiadnemu správnemu baby friendly ubytovaniu nemali chýbať tieto vlastnosti:

  • Tichá lokalita. Bábätko potrebuje pokojný spánok niekoľkokrát denne a vás určite nepoteší, keď ho bude vyrušovať hlasná hudba či ruch premávky z neďalekej cesty.
  • Možnosť požičania potrebného príslušenstva. Pri cestovaní s deťmi vám dosť miesta v kufri zaberie oblečenie, kočík a ostatné potrebné veci, je preto skvelé, ak vám v hoteli vedia požičať aspoň základné príslušenstvo, ako je je detská postieľka, vanička, stolička či nočník.
  • Detský klub. Poznáte to – minidisco, kreslenie s ostatnými deťmi či radovánky v bazéne pod dozorom animátorov. Každý väčší family friendly hotel či rezort zvyčajne ponúka aj detský animačný program. Okrem toho, že tieto aktivity najmenším obzvláštnia dovolenku, vám umožnia na chvíľku si naplno oddýchnuť.

Baby friendly hotel, apartmán alebo chata?

Viaceré detské hotely, ktoré ponúka Slovensko, ale aj ďalšie možnosti ubytovania sa môžu pochváliť všetkými týmito benefitmi. Potrebné je preto ešte zvážiť, či bude pre vás najlepší hotel, samostatný apartmán alebo chata. Opäť to závisí predovšetkým od vašich osobných preferencii. Ak hľadáte baby friendly hotel či apartmán, ktorý vám ponúkne aj výhľad na Tatry a možnosť spoznať stredné Slovensko a jeho očarujúcu prírodu, a neviete sa rozhodnúť, máme pre vás riešenie. Oba vyššie spomenuté typy ubytovania majú svoje výhody aj nevýhody, a skvelým kompromisom môže byť práve baby friendly rezort. Demänová rezort v sebe spája dostupnú cenu, špičkové hotelové služby aj samostatnosť jednotlivých plne zariadených apartmánov. 

Ubytovanie - chata

Vyberte si izbu so správnym zariadením

Okrem správneho zariadenia je dôležité zvoliť aj ideálnu ubytovaciu jednotku. Pre rodiny s deťmi sú dobrou voľbou predovšetkým apartmány s oddelenými izbami, ktoré umožnia ostatným členom rodiny voľný pohyb, kým sa bábätko vyspí. Súčasťou ubytovania by tiež mala byť aspoň menšia kuchynka s chladničkou a mikrovlnkou pre pohodlnú prípravu pokrmov pre najmenších. Všímajte si aj rozlohu apartmánu, aby ste sa uistili, že budete mať dosť miesta na uskladnenie kočíka aj rozloženie postieľky. Ak sa chystáte na dlhšiu dovolenku, výrazne vám môže uľahčiť život aj prítomnosť práčky a sušičky.

Apartmány aj chaty v Demänová rezorte sú zariadené v príjemnom škandinávskom štýle, ktorý kombinuje drevo a pastelové farby a sú ideálne bezpečné aj pre deti. Ak sa chystáte na dovolenku s deťmi v menšom počte, prípadne len ako dvojica s bábätkom, určite oceníte malé, no priestranné apartmány Apartmán Plus či Apartmán Smart Family. Skvelou voľbou sú aj jednopodlažné apartmány so samostatným vchodom a väčšou, plne vybavenou kuchynkou Apartmán Comfort a Apartmán Relax.

Pobyt v Demänovej je ideálny s menšími aj väčšími deťmi

A aké služby a aktivity vlastne ponúka Demänová Rezort pre najmenších? Okrem toho, že prinášame maximálne family friendly ubytovanie, celý rezort je prispôsobený detskému návštevníkovi.

Minizoo, preliezky aj 3D bludisko

Bezpečnú zábavu pre deti aj rodičov ponúka zábavné centrum s 3D bludiskom, mini zipline, trampolínami a skákacím hradom. Celým rezortom sa tiež tiahne dlhá detská zóna plná preliezok, šmykľaviek a detských domčekov s mäkkou dopadovou plochou. V areáli nájdete aj minizoo, vonkajší detský aquapark a zábavné sezónne animačné aktivity pre deti rôznych vekových kategórií; tešiť sa môžete na minidisco, tvorivé dielne aj detské kino.

Minizoo

Sladké aj slané špeciality pre pre najmenších

Ak sa chystáte na Liptov v zime, vaše ratolesti sa môžu naučiť lyžovať na našom rezortom svahu či vyskúšať snowtubing priamo pod oknami vášho apartmánu. S deťmi od troch rokov si môžete oddýchnuť aj v rezortnom wellness centre, do ktorého získavate k pobytu automaticky aspoň jeden vstup grátis. Najmenším je prispôsobená aj ponuka v našich stravovacích zariadeniach; nielen že vaše dieťatko posadíme v reštaurácii Pinus do detskej stoličky, ponúkneme vám aj jedinečné detské menu. 

Detská herňa a bohatý animačný program

Netreba zabúdať ani na to, že vám dovolenkové plány môže skrížiť nečakaný dážď. Práve pre tento prípad je ideálne vybrať si hotel s krytým detským ihriskom či detskou herňou. Demänová rezort má oboje, nechýba ani vnútorný animačný program

Animácie

Kam na výlet s bábätkom na Liptove?

Dovolenka na Slovensku s deťmi? Viacero lokalít je ako stvorených pre najmenších návštevníkov, máloktorá však vie ponúknuť takú rôznorodosť aktivít ako Liptov. Liptovská Mara s možnosťou kúpania a plavby loďou, bobová dráha v Pavčinej lehote či Demänovská jaskyňa slobody – to je len niekoľko tipov na výlety do okolia. Bábätká i väčšie deti určite potešíte aj návštevou veľkých aquaparkov, ako je Tatralandia či Bešeňová, nevšedný zážitok prináša aj Stanišovská jaskyňa so zážitkovou krajinou Mincovníčkovo pre deti.

Krátka turistika s deťmi tiež rozhodne stojí za vyskúšanie. Upevnite bábätko do šatky či detskej sedačky a vyberte sa spolu objavovať liptovskú prírodu. Z tých jednoduchších trás môžete vyskúšať napríklad Vrbické pleso, Liptovský hrad, Lúčanský vodopád či vyhliadkovú vežu v Pavčinej lehote. Skvelou voľbou môže byť aj Prosiecka, Kvačianska či Čutkovská dolina, kam sa môžete prípadne vybrať aj na bicykloch. Že si ich nemáte ako priviezť? Žiaden strach, v Demänová rezorte máme požičovňu normálnych aj elektrických bicyklov, nechýbajú ani detské sedačky a modely pre najmenších.

Bicykel